Wordpress Adım Adım Puanlama Snippet'ı Eklemek

Ekrem

Administrator
Yönetici
Arama sonuçlarında karşımıza çıkan snippetler, google arama sonuçlarını daha zengin ve görsel bir hale çeviriyor. Wordpress yorum snippet eklentisi ile sizlerde yayınlarınızı google tarafından zengin tablosuna ekleyin, indexlerinize envai çeşit özellikler getirin. Wordpress üzerinden google indexleme şablonuna puanlama ekleyebilir ve arama sonuçlarında web siteleriniz altında oluşan puanlama tablosunu google ve tüm arama motorlarında aktif edebilirsiniz.

Wordpress eklentisi olan Yet Another Stars Rating wordpress kullanıcılarına sorunsuz ve hızlı bir şekilde puanlama tablosu oluşturuyor ve tüm wordpress yayınlarının altına otomatik bir şekilde yıldızlar getiriyor. Ziyaretçileriniz sayfalarınızı oylarken dilerseniz yorum yapma özelliğiyle birlikte google arama sonuçlarınıza zengin snippetler ekleniyor.

Nasıl Yapılır?


Tamamıyla türkçe dil desteği bulunan Yet Another Stars Rating wordpress eklentisiyle sizlerde kolayca google zengin sonuçlar alanında yer alın. Aşağıdaki örneklerle puanlama snippeti oluşturmaya başlayın.
  1. Wordpress blogunuza giriş yapın.
  2. Eklenti ekle bölümünden puanlama snippet'ı oluşturmamıza yardım edecek olan Yet Another Stars Rating eklentisini kurun.
  3. Eklenti ayarlarınız otomatik olarak gelecektir, kişisel düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.
Yet Another Stars Rating ile Puanlama Snippet Oluşturma

Eklenti sadece site içerisinde puan-derece oluşumu yapıyor. Google zengin sonuçlarda yer almak için yapılması gereken bir kaç tane önemli unsur vardır. İlk olarak puanlama eklentisinin settings yani ayarlar alanını açın.
  1. Rich snippet ayarları alanına gelin.
  2. Karşınıza çıkan 'Tüm gönderi veya sayfalar için varsayılan öğe türünü seçin' alanında 'Creative Work Series' yani Yaratıcı Çalışma Serisi kutucuğunu seçin.
  3. Muhtemel sizlerde ve eklentiyi kuran tüm yeni kullanıcılarda otomatik olarak 'BlogPosting' seçili olacaktır. Sizler ayar kutusundan seçeneği değiştirerek google zengin sonuçlarda yer almaya başlayabilirsiniz.
Aşamaları tamamladıktan sonra içeriğinizi test edin.

Web
siteniz üzerinde Cache eklentisi kurulu ise CSS ve tüm Önbellek yüzdesini temizleyin.
Daha sonra google zengin sonuçlar testinde google indexlerinizi kontrol edebilir ve tüm blog, site, ve web adreslerinde google zengin index şablonunu kullanabilirsiniz.

Örnek Gösterim:

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Google-Zengin-Sonuclar.png
 
Üst