Mardin 1969 Spor’dan coşkulu şampiyonluk kutlaması

haber

Yeni Üye
Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olan 12 kadronun, Kahramanmaraş merkezli zelzeleler nedeniyle Play-Off oynamadan 3’üncü Lig’e yükselmek için Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı davet karşılık buldu. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) bu dönem 14 kümede 196 ekip çaba edecekti. Fakat yaşanan sarsıntı felaketleri nedeniyle iki kümede maçlar oynanmadı. Birtakım kümelerde ise kadrolar ligden çekildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), küme maçları sonunda ligi birinci sırada bitiren 12 grubun Play-Off oynamadan direkt 3’üncü Lig’e yükselmesini kararlaştırdı. Bu kararla, kümesinde ligi mağlubiyetsiz olarak birinci sırada tamamlayıp şampiyon olan Mardin 1969 Spor, 1 yıl ortadan sonra tekrar 3’üncü Lig’e yükselmiş oldu.

Mardin 1969 Spor, lig şampiyonluğu ve 3’üncü Lig’e çıkmasını, 19 Mayıs Stadyumu’nda kutladı. Kutlamaya Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Vilayet Lideri Vahap Alma, Milletvekili adayları Faruk Kılıç ile Mehmet Samsa, Kulüp Lideri Rıdvan Aşar, futbolcular, teknik heyet ve taraftarlar katıldı. Şampiyonluk kutlamasına katılan ve Tıvorlu İsmail olarak tanınan İsmail Aşkan’ın konseri de büyük ilgi gördü. Sahneden atlayarak taraflarına ortasına karışan Tıvorlu İsmail, stadyumda bulunanları doyasıya eğlendirdi.

VALİ DEMİRTAŞ: MARDİN’İMİZİN GÖZÜ AYDIN

Programda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Mardin 1969 Spor’u tebrik ederek, “Mardin’imizin gözü aydın, Bölgesel Amatör Lig’den 3’üncü Lig’e çıkmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bizlere bu heyecanı yaşatan Mardin Spor idaresine, taraftarına ve Mardinli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN AŞAR: MARDİN, HARİKA LİG’DE OLMAYI HAK EDİYOR

Kulüp Lideri Rıdvan Aşar ise “Bizim gayemiz 3’üncü Lige çıkmaktı, şu an bunu başardık. Bundan sonraki amacımız 1’inci Lig ve Muhteşem Lig olacaktır. Mardin, Harika Lig’de olmayı hak ediyor, Mardin’in bu potansiyeli var” dedi.

Kutlama programı, kupanın kaldırılmasıyla sona erdi.
 
Üst